Favori BilimFavori Sağlık

Zeka Seviyesi – Kan Grupları

Bu Makalemizde Favtr Editörleri tarafından Hazırlanan Zeka yani (İQ ) seviyesini etkileyebilecek faktörleri incelemekteyiz Bir çok etki alanı olan konumuz için başlangıcı Kan gurplarınızın üzerinden incelemeye aldık.

Zeka Seviyemizi Etkileyen Faktörlerden Biri vucudunuzda dolaşan Kan

IQ seviyesini doğrudan etkileyen birçok faktör var bilim dünyası için her zaman büyük merak uyandıran bu süreç, insanoğlunun zekasını birebir etkileyen detayların neler olduğu ile ilgili birçok farklı görüş bulunuyor . ortaya çıkan araştırmalar sonucunda, çocukların zeka seviyelerinin büyük oranda aile genetiklerinden kaynaklandığı konusunda bilim hemfikir . Fakat son dönemlerde gerçekleşen araştırmalar,kişinin taşıdığı kan grubunun da zeka ile alakalı önemli bir etkiye sahip olduğunu ortaya koymakta.

Kan grubunun zeka üzerindeki etkisinin detayları hakkında  daha fazla bilgiye ve sonuca  ihtiyaç duyulsa da şuana  kadar toplanan veriler, oldukça enteresan. B, A, 0 ve AB olmak üzere 4 farklı kan grubunun zeka seviyeleri üzerinde değişikliğe neden olabileceği düşünülüyor .

Araştırmalar sonucunda karşımıza çıkan zeka seviyesi en yüksek olan kan gurubu. A Kan gurubundan oluşmakta

Bu kan Grubunun Özellikleri

A kan grubunda yer alan kişiler araştırma listesinde üçüncü sırada yer almaktadır bu kişiler temkinli olmaları ve  karşılaşılan sorunlarla hılzı analiz süreçleri ile  ön plana çıkıyorlar.

kan grubu

Diğer kan gruplarının özellikleri.

Geri kalan  gruplar incelendiğinde 0 kan grubunun ikinci olduğunu  söylemek mümkün . Ortalama olarak AB grubu altında yer alsada çıkan sonuçlara göre hafızaları diğer kan gruplarına nazaran daha güçlü Ayrıca 0 kan grubuna sahip olanlar, daha sakin davranışlar ile  yönetim alanında  ön plana çıkıyorlar.  Geniş hafıza düzeyleri öğrenme sürecinde kolaylık sağlıyor.

IQ seviyesi en yüksek  kan grubu hangisi ?

Dört kan grubu içinde AB grubu ön plana çıkıyor. buradaki önemli ayrım AB kan grubunun insanlar arasında daha nadir olması. Yeryüzündeki insanların %9’luk kısmını oluşturan bu kan grubu arasında yer alan kişilerin zeka seviyelerindeki gelişmişlik üzerinden yapılan çalışmalarda daha yüksek sonuçlar elde edildi.

B Grubunda yer alanlar  farkındalığınızı arttırın .

Bu kan grubunda yer alanların duygusal zeka ile ön plana çıkabildikleri biliniyor, Bunun yanı sıra sanat alanlarında diğer gruplara göre daha çok yetenekler geliştiriyorlar.

Zeka düzeyini Belirleyen faktör.

Bir çok etken bulunmakta diyebiliriz. Kan grubunuz ile zeka seviyesi arasındaki bağlantı , yapılan araştırmalar anketler ile toplanan verilerin analizi sonucunda elde edilmiş olsada daha fazla etkenin bulunduğu ve daha fazla çalışma sonuçlarının göz önüne alınması gereklidir.

Beslenme Durumunuz :  Çocukların 3 yaşından önce anne sütü içmesinin IQ  üzerinde büyük etkisi vardır . Mama ile beslenen çocuklara göre anne sütü  içen  çocuklarda zeka seviyelerinin ortalamada 15 puan daha fazla olduğu kanaatinde duruluyor .

Genetik Zeka Etkileriniz: Daha Yüksek zeka düzeyine sahip olan ailelerden dünyaya gelen  çocuklarının, düşük zeka seviyesine sahip olma ihtimali daha azdır. akraba evliliklerinin çocuklar üzerindeki zeka seviyeleri  anlamında düşüş yaşatabilmesi kaynaklı , bu yöndeki yakın aile bağından yer alanların akraba evlilikleri yapmaması gerekir.

Zekanın Eğitim Boyutu : Genetik durumlardan  etkilenmiş olsa da verilen eğitim düzeyi zeka seviyesinde önemli değişiklikler oluşturabilir. Yeterli düzeyde eğitim aalmayan çocuk, zeka seviyesi oldukça yüksek olsa da bunu gösteremeyecek durumları yaşayabilir..

Yazımızda yer alan etkenler göz önüne alınarak , kan grubunuzun zeka seviyenizin belirlenmesinde sadece bir parça olduğunu gösterir.genel değerlendirmeye uygun değildir.

Hangi Kan Grubu Hangisine Kan Verebilir?

Hangi Kan Grubu Hangisine Kan Verebilir? Başlıklı video içeriğini izliyerek kan grupları arasındaki alışverişi öğrenebilirsiniz.

Zeka Seviyesi – Kan Grupları hakkında hazırlanan yazımızı beğendiniz mi?

İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Zeka Seviyesi – Kan Grupları hakkında destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu