Favori Tavsiyeler

Uzak Durulması Gereken İnsanlar

Çevremizde yakın temas kurmak İsteyenler iş okul ortamında hayatınızda bulunan insanları daha iyi gözlemleme ve değerlendirme fırsatı veren bu yazımda uzak durulması gereken insaları daha iyi anlayabileceksiniz.Değer verdiğimiz ve yakın olduğumuz insanlar, olumsuzlukları ve manipülasyonlarıyla bizi hayatta daha güzel bakmamızda bizleri geri tutabilirler mesafe koyacak yapıda ve durumda değilseniz bu tip insanlar ile başa çıkma yollarını anlatmaya çalışacağım .

Sürekli dram yaşayanlar

Sizden yardım isteyerek sizi problemlerine ve çıkmazlarına çeken insanlardır . Onlara ne kadar yardım ederseniz, hiç bir sonucun değişmediğini görebilirsiniz bu hayat biçimi onların normalidir.

Taktir bencilleri

Emeklerinizi takdir etmeyen insanlarÇabalarınızda ne kadar emek versenizde bazı insanları bu durumdan mutlu olmayacaktır . bu kişiler ortak, bir arkadaş ya da bir patron veya yöneticiniz olabilir. Bu durumu yaşamanıza neden olan insalar olduğunu düşünüyorsanız kendinize bazı sınırları koyma vaktiniz geldi demektir.

Onları niye memnun etmek istediğinizi kendinize sorarak başlayabilirsiniz .. Hayır demeyi öğrenmek,konuşmanıza ve sonunda takdir edilmeyecek bir şey yapmayı kabul etme döngüsünden çıkmanıza destek olacaktır.

Hayırcılar ”Her vakit negatif dolaşanlar

Hayallerinizi sürekl eleştiren insan türüdür . Muhtemelen bu insanların sizi ciddiye almadığını düşünüyorsunuz ve her vakit seçimlerinizi ve yeteneklerinizi sorgulamaya çalışmaktalar.
Onları n tavsiye vermelerini engelleyerek onlarla başa çıkabilirsiniz . Onlara fikirlerini aramadığınızı, aradıklarında ise itirazlarına ve olumsuzluklarını dumak istemediğinizi belirtebilirsiniz buna rağmen aynı şeyi sürdürmeye devam etmeleri halinde bu tip insanlardan uzaklaşmalısınız .

Bencil tipler

Bu yapıdaki insanlar yalnızca kendileriyle ilgileniyorlar istediklerini elde etmelerini sağlamak için güç dengesizliğini kullanırlar . Sizi suçluluk duygusuna kaptıırmaya çalışırlar bu onlar için sıradan gözükür başarılı olamadıkları noktada ise , sizi tehdit dahi edebilirler.

Bu nedenle, tehlikeli yapıları vardır ve etraftaki insanlara zarar verme eğilimleri bulunur. problemin sizde olmadığını , yalnızca mantıksız olduklarını hatırlamanız önemlidir . “Bu sizce mantıklımı ?” gibi soruları yönelterek onları yeniden düşünmeye yönlendirebilirsiniz . Size sundukları teklifleri düşüneceğim diyerek anında gerçekleştirmekten kaçınmalısınız.

Merhametsiz tipler

Affedici olmayan yakınlarınız geçmişteki hatalarınızı ve başarısızlıklarınızı olurolmaz yerlerde gündeme getiren bir arkadaştır . sizi sürekli geçmişiniz ile yargılayarak bu piskolojiden çıkmamanızı sağlarlar

Dedikoducu mikserler

Hemen Hemen her alanda bu tip tabiri caizse mikserler vardır dedikoducu olan ve sır tutmayan insan tipleridir . birtakım durumlarda zararsız ve masum olalarda zararlı bir arkadaşın işaretini taşıyabilirler .sizin yanınızda diğer insanlara kötü davranıp arkalarından konuşmalarına şahit olursanız muhtemelen aynı şeyleri sizin içinde yapacaklardır.

Bu kişiler ile başa çıkmak için şahsi bilgilerinizi sırlarınızı paylaşmayın . öteki insanların hikayelerini ve sırlarını sizlerle paylaşarak kendilerine açılmanızı ve bundan yararlanmak istediklerini anlayabilirsiniz.

Yalancı Mitomani Hastaları

Bazı insanları dinleyip tanıdıktan sonra yalan söylemeden duramayacaklarını anlamaya başlarsınız . En ufak hikayelerinde ya da yorumlarında hayatlarıyla alakalı yalanları ardı sıra söylerler Ancak, bunun doğru olmadığı gerçeğini anladığınızda , onları dinlemekte sıkıcı hal almaya başlayacaktır.

Kurtulmak için Yalanlarını dinlemek yerine anlattıklarının yalan olduğunu yüzlerine vurarak onlarla başa çıkabilirsiniz . yalanlar ile , hikayelerini sürdürmek zorunda oldukları için bu iş kuvvetli bir hafıza ister ve sonunda kendileriyle çelişmeye başlayacaklardır . Yalanlarını tespit ettiğinizi bilmeleri için tutarsızlıklarını çekinmeden yüzlerine vurun .

Uzak Durmanız Gereken 36 İnsan Tipi

Uzak Durmanız Gereken 36 İnsan Tipi başlıklı video kaynağında izliyeceğiniz insan davranışları çoğunuza tanıdık gelecek.

favtr.com

Listemizdeki yapılara sahip bir arkadaşınız oldumu en büyük yalanı neydi ?

Ve onlarla başa çıkmak için hangi yolları kullandınız?

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu