Favori Tavsiyeler

Tüketici Şikayet Siteleri ( Hızlı Çözüm)

Şikayetlerin Dijital Adresleri

Gündelik hayatımızda Alışveriş oldukça önemli bir yer kaplamakta , İnternet kullanımının yaygınlaşması sonucu kullanıcıların bir çoğu alışveriş tercihlerini Online alışverişten yana kullanıyor bunun yanı sıra Telekomıikasyon,tv, enerji, internet vb. ihtiyaçlarımız için de farklı sektörlerden ve şirketlerden hizmet alıyoruz. Ancak zaman zaman hatalı/eksik ürün, onarımın istenilen düzeyde olmaması anlaşmazlıklar , ödediğiniz hizmet ücretinin geri iadesinin gerçekleşmemesiveya satış sırasındaki sözleşme unsurlarının uygulanmaması gibi promlemler ile karşı karşıya kalabiliryorz . bu aşamada favtr tarafından sizler için derlemiş olduğumuz en iyi Tüketici Şikayet Siteleri devreye giriyor. bu siteler düşündüğünden daha fazla etkili hizmet aldığınız kurum şirket ve firmalar , Tüketici Şikayet Siteleri üzerinden gelen talepleri tam anlamıyla hizmet koşulları gerei dikate alıyor .


Ürün, sipariş, hizmet yaklaşımı gibi şikayetinize neden olabilecek durumlarda Tüketici Şikayet sitelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. şikayet talebiniz sonrasında ilgili şirket tarafınıza ulaşacak ve çözüm sağlamak adına yardımcı olacaktır. ek olarak deneyimlemiş olduğunuz aynı markayı ya da ürünü bilinçi tüketiciler tercih etmeden önce ilgili ürün sonrası şikayetlerin nasıl çözüldüğünü Tüketici Şikayet Siteleri ile öğreneceklerdir. Aşağıda Listede Tüketici Şikayet Siteleri başlıklı makalemizde sorunlarınızı yazabileceğiniz ve çözüm arayışınızı hızlandırabileceğiniz en iyi Tüketici Şikayet Siteleri yer alıyor!

Btk

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu Kısaltılması ile oluşur şikayetlerinizi iletmek adına kullanabileceğiniz devlet destekli resmi Şikayet sitesidir. internet,telefon,tv yayını,posta,kargo vb. haberleşme alanındaki şikayet taleplerini iletebilirsiniz. BTK, şikayetinizi ilgili firmaya iletir ortalama 5 iş günü içerisinde şirket tarafınca dönüş sağlanır .

Şikayetvar

Akla ilk gelen ilk platformlardan birisi 2001 senesinde yayın hayatına başlamıştır Şikayetvar, sitesine Ücretsiz olarak üyelik yaptırabilir ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. şikayetinizle alakalı ürün görseli eklemeniz de mümkün. şikayetlere ortalama 24 saat içerisinde müdahale ediliyor. ( Favorimdir )

Buradan Şikayetvar sayfasına ulaşabilirsiniz.

BTK Tüketici Şikayeti Sayfası

Şikayet Siteleri

Tüketici Hakem Heyeti

Şikayetlerinizi resmi bir kanal kullanarak çözüme kavuşturmak istiyorsanız Tüketici Hakem Heyetine bireysel başvuru yapmanın haricinde web sayfası üzerinden de ek olarak başvuruda bulunabilirsiniz almış olduğunuz ürünlerin tamamı için başvuru imkanı sağlıyor başvuru sayısının fazla olması kaynaklı çözüm süresi 6 ayı bulabilmektedir.

Tüketici Hakem Heyeti çevrimiçi müracaat ( E-devlet )

Cimer

2014 yılında hizmet sunmaya başlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani kısa ismi Cimer olan kurum , vatandaşlarının ve Türkiye’de yaşamakta olan kişilerin şikayetlerinin aktarılması için kullanılmaktadır Şahıs, kurum, kuruluş , dernek vb. kurumları şikayet edebilirsiniz . başvuruları online, telefon aracılığı ile iletebilirsiniz . Bortalama 6 ay içerisinde cevaplanmaktadır.

Cimer Şikayet Başvurusu

Sosyal Medyayı Kullanın

Firma /Markalara sorunlarınızı iletmenin en etkili yollarından birisi firmaların sosyal medya hesaplarına şikayetinizi yazmaktadır.. Facebook,twitter, Instagram gibi platformlardan şikayetinizi ilettiğiniz takdirde 3 – 4 gün içerisinde yanıt alabileceksiniz.

Şikayet.com

Türkiye’nin oldukça eski şikayet siteleri arasında yer alan Şikayet.com 1998 senesinde kurulmuştur. Şikayet.com, mekanlar,oteller, kamu kuruluşları ve belediyelere kadar oldukça geniş bir kategori sunmaktadır.

E-Devlet şikayet etme & Cimer sorgulama Nasıl yapılır ?

E-Devlet şikayet etme & Cimer sorgulama başlıklı video içeriği sıkça tercih edilmesi kaynaklı bu kanalar üzerinden nasıl şikayet talebinde bulunacağınızı anlatmakta .

Tüketici Şikayet Siteleri  Hakkında hazırlanan yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Tüketici Şikayet Siteleri konusunda destek olabilirsiniz!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu