Favori Tavsiyeler

Sivri Sinekler Neyi Sevmez

Yaz aylarında herkes pak havada daha fazla zaman geçirmek, parkta yürüyüş yapmak, yeşilliklerin ve çiçeklerin tadını çıkarmak isteriz. Ancak sivrisinekler en hoş tatilleri bile mahvedebilir. Sivrisinekler Neyi Sevmez başlıklı makalemizde sizler için derledik .

Yazın keyfini doyasıya yaşamanız için sivrisinekleri korkutup kaçıracak tabii kokuların tariflerini Favtr.com’da sizler için derledik

Vanilya tozunu deneyin

Vanilya tozunu 1’e 10 oranında bebek losyonu ile karıştırın ve vücudunuzun aleni olan bütün bölgelerine uygulayın. Vanilini suda eritebilir ve sonrasında karışımı cildinizin ve giysilerinizin açıkta kalan bölgelerine püskürtebilirsiniz.

Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüs yağları

Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüsün esansiyel yağları, seyreltilmiş yağları cildinizin açıkta kalan bölgelerine (bir bardak suya 5-10 damla) uygularsanız ya da bu tarz şeyleri bir sıcaklık kaynağına püskürtürseniz sivrisinekleri korkutabilir. şömine, aroma lambası ya da ısıtılmış tava. Ayrıca bir parça pamuğu yağa batırıp pencere pervazına da koyabilirsiniz.

Mürver çiçeği

Odanıza taze mürver çiçeği dalları koyun. Domates yaprakları kadar basit sivrisinekleri korkutup kaçıracaklar. Ancak dikkatli olun, mürver çiçeğinin kuvvetli kokusu uykunuzu bölebilir, bu nedenden dolayı dalları gece döşek odanızdan çıkarmak daha iyidir.

Karanfil

5 gr karanfili bir bardak suya koyun ve 15 dakika kaynatın. Bu içeceğin 10 damlasını 1 yiyecek kaşığı kolonya ile karıştırın ve karışımı vücudunuzun açıkta kalan bölgelerine uygulayın. Artık minimum 2 saat açıkta kalabilirsiniz, sivrisinekler ve sivrisinekler sizden uzak duracaktır.

Ardıç Dalı

Dışarıda otururken ateş yakmaya karar verirseniz, içerisine birkaç ardıç dalı bırakın.

Sedir yağı

Sedir hasım kokusu yalnızca sivrisinekleri değil, sinekleri ve hamamböceklerini de korkutur.

Adaçayı

Adaçayı otu kökü ile yıkarsanız tek bir böcek bile yüzünüze dokunmaz. suya bir avuç doğranmış kök koyun, kaynatın ve 20-30 dakika demlenmesine izin verin.

Buğday Çimi

Eski zamanlarda, insanoğlu sivrisinekleri ve öteki kan emici böcekleri korkutmak için buğday çimi köklerini kullanırlardı. Bir avuç kıyılmış buğday çimi kökünü 0,4 Litre suya koyun ve demlemenin aleni sarı bir renk alması için 3 kez kaynatın. Yüzünüzü ve ellerinizi bu demleme ile yıkayın, tek bir sivrisinek yanınıza gelmesin.

Fesleğen

Fesleğen ya da kuş kiraz çiçeklerinin kıyılmış taze yaprak ve çiçeklerini kullanabilirsiniz. Bunları odanıza koyun ya da vücudunuzun açıkta kalan bölgelerine sürün.

Yemek Yağları sirke ve Şampuan

Sivrisineklere ve sineklere karşı etkili bir kovucu yapmak için ucuz yemeklik yağ, şampuan ve %9 sirkeye ihtiyacınız olacak. Bu içerikler birbirine eşit olacak şekilde karıştırın ve beyazlaşmış köpük gözlmeliyene kadar iyice karıştırın. Bu karışımı vücudunuza püskürtebilir ya da bir kaba boşaltıp çocukların ulaşamıyacağı konuma bırakabilirsiniz.

Sirke böcekleri korkutur, şampuan kuvvetli kokuyu gizler, yağ ise rastgele bir kremin temelidir. Bu kovucu çocuklar için güvenlidir ve keskin bir kokusu yoktur.

Sivrisineklerden Kurtulmanız İçin 14 Doğal Yöntem

Daha Fazla Fikir Vermesi için görselde yer alan video içeriğini izliyerek fikir alabilirsiniz.

Bu kovuculardan hangisini denerdiniz? Ya da kim bilir şahsınıza ait bir tabii kovucu tarifiniz var mı?

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu