Favori Teknoloji

Online Favori Oyunlar

PC, PS4, Xbox’da oynayabileceğiniz çevrimiçi oyunlar, çevrimiçi buluşmak, sohbet etmek ve beraber deneyimler yaşamak için iyi bir fikir. Ancak, çevrimiçi çok oyunculu oyun sunan bu kadar çok oyun varken, hangisinin pc için en iyi çevrimiçi oyun olduğuna iyi mi karar veriyorsunuz? İşte biz burada devreye giriyoruz, sizler için en iyi çevrimiçi oyunlar pc listemizi derhal inceleyin.

1. PUBG

2017 senesinde erişime sunulan Pubg, aynı sene sona ermeden tam sürüme geçmiştir. 23 Mart 2021’de dördüncü yaşını kutlayan oyun, yüz binlerce oyuncu tarafınca sevilerek oynanmaktadır. Mobil ve konsol sürümleri bulunmaktadır. Bu şekilde oyuncu kitlesi giderek artıyor.

2. Fortnite

PC’de, konsolda ve mobilde oynanabilen oyun, bedava olarak indirilebiliyor. Farklı platformlar arasındaki oyuncular birbiri ile oynayabilir. Oyun Epic Games tarafınca geliştirilen Fortnite, çok oyunculu bir oyundur. Her oyuncunun beklentilerine makul 4 oyun modu bulunmaktadır. Bunlar dünyayı kurtar, kreatif, deli parti ve battle royel olmaktadır.

3. Overwatch

Blizzard tarafınca geliştirilen Owerwatch, çevrimiçi oynanabilen bir oyundur. 2014 senesinde duyurusu meydana getirilen bu oyun ekip tabanlı çok oyunculu bu oyun birinci şahıs nişancı oyunu olarak tanımlanabilir. 24 Mayıs 216 senesinde ise dünya genelinde çıkış yapmıştır. Oyunda her kahramanın benzersiz özellikleri bulunuyor.

4. DoTA 2

Valve Corparation tarafınca geliştirilen Dota 2, 2002 yılından çıkmıştır. Warcraft III: Reign of Chaaos ve The Frozen Throne harita modu Dota’nın da devamıdır. Oyundaki gaye iki tarafın ancient olarak tanımlanan ana binalarını yok etmek olacaktır. Oyun süresince oyuncular kahraman listesinden kendilerini temsil edecek olan kahramanlar belirleyebilir.

5. CS: GO

Counter Strike serisinin maksimum satan ürünü olan CS: Go, 2012 yılının Ağustos ayında piyasalarda yer almıştır. Dünya çapında birden fazla oyuncusu bulunan oyun, ekipler arasında oynanabilir. Her sene dünya genelinde turnuvalar düzenlenmektedir. Oyun içerisinde kabiliyet grupları bulunuyor.

6. Rocket League

Psyonix tarafınca geliştirilen Rocket League, otomobillerle oynanan bir futbol oyunudur. Plastation 4 ve Microsoft Windows platformlarında 2016 senesinde piyasaya sürülen oyun, sonraki yıllarda değişik platformlar için de yeni güncellemeler yapmıştır. Oyun tek benlik oynanabileceği gibi çevrimiçi de oynanabiliyor. Takımlar 1 ile 4 şahıs sayısından oluşabiliyor.

7. Destiny 2

Bungie tarafınca geliştirilen Destiny 2, çevrimiçi oynanan bir video oyunudur. Çok oyunculu bu oyun 2017 senesinde piyasaya sürülmüştür. Xbox One, playstation ve Windows için piyasaya sunulan oyun 2019 yılından bu yana bedava hale geldi. Yeni güncellemeleri ile birçok platformda yer almaya başladı.

8. Apex Legends

Respawn Entertainment tarafınca geliştirilen oyun bedava olarak sunulan Battle Royale seçeneğidir. Titanfall ile aynı evrende geçer. 2019 senesinde Xbox one, plasstation 4 ve Windows için piyasaya sunulan oyun, kısa bir müddet içerisinde 10 milyondan fazla indirilmiştir.

9. Call of Duty: Black Ops 4

Oyun Treyarch tarafınca geliştirilmiştir. 2018 senesinde ise Activision tarafınca yayınlanmıştır. çoklu oyun oynama imkanı sunan Fps nişancı oyunu olan bu oyun 2015 yılından sunulan Black Ops III’ün devamı tarzındadır. Call of Duty serisinin 15. Bölümü olmakta ve karakterlerin arka planına yoğunlaşan bir Solo Missions moduna uyumlu olmaktadır.

10. Star Wars Battlefront II

lectronic Arts tarafınca gösterilen oyun FPS türünde bir video oyunudur. Bir önceki sürümünden değişik olarak tek oyunculu hikâye moduna sahiptir. 2015 senesinde çıkan sürümün devamı olan bu oyun, özgün Star Wars triosuna sahiptir. Ön üçlemede yer edinen birçok karakterde de bu sürümde oynatılabiliyor.

Daha Önce Bu oyunları Oynadıysanız Yorum yapabilirsiniz

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu