Favori Sağlık

Neden Hergün Hurma Yemeliyiz

Mükemmel bir tabii tatlandırıcı olarak malum hurma, sağlığınıza ve güzelliğinize çoğu yönden yarar mümkün kılabilecek leziz ve besleyici bir atıştırmalıktır. Çiğnenebilir ve tatlı tadı vasıtası ile hurma, şekerli tatlılar kadar lezzetlidir,

Hurmanın Faydaları Nelerdir ?

1. Kabızlığı önleyebilirler.

Lezzetli ve tamamen sağlıklı bir atıştırmalık olmanın yanı sıra, hurma düzenli bağırsak hareketlerini teşvik edebilir. Lif açısından zengin oldukları için  hurma genel sağlığınıza fayda sağlar ve kabızlığı önleyebilir. Araştırmalar, 21 gün boyunca düzenli olarak hurma yiyen kişilerin dışkı sıklığında önemli bir artış olduğunu göstermiştir.

2. Cildiniz için iyidirler.

Taze ve genç bir cilt elde etmek için doğru ürünleri kullanmak ve cildinizi iyi nemli tutmak çok önemlidir, ancak cildinizin bakımı içeriden başlar. Diyetinize biraz hurma eklemek, cildinize hücrelerinizi zararlı serbest radikallerden koruyan antioksidanlar sağlamanın kolay bir yoludur. Hurma, diğer kuru meyvelere kıyasla en yüksek antioksidan içeriğine sahip olduğundan, onları yemek cildinizin daha uzun süre daha genç kalmasına yardımcı olabilir.

3. Doğumunuzu kolaylaştırabilirler.

Her hamile kadın vücudunu doğuma hazırlamanın birçok yolu olduğunu bilir ve hurma yemek kesinlikle en kolayı ve en lezzetlisidir. Araştırmalar, doğum tarihinizden 4 hafta önce günde 6 hurma yemenin doğumunuzu kolaylaştırabileceğini ve indüksiyon ihtiyacını azaltabileceğini kanıtlamıştır . Aslında, her gün hurma yiyen kadınlar, hiç hurma yemeyenlere göre 4 saat daha az doğum yaptı.

4. Tatlı isteğinizi tatmin edebilirler.

Hurma Yemek Kilo Aldırırmı ? Yorgun veya aç hissettiğinizde, bir kurabiye veya bir parça kek yeme şansınız vardır, ancak birkaç hurma aslında beyaz şekerin yerini alabilir. Doğal olarak tatlı oldukları ve karamel benzeri lezzetli bir tada sahip oldukları için hurma birçok tarifte beyaz şekerin yerini alabilir.

5. Daha iyi uyumanıza yardımcı olabilirler.

Uzun süredir uykusuzluk çekiyorsanız, diyetinize hurma eklemek bu sorunu ortadan kaldırmanın kolay bir yolu olabilir. Tıp uzmanları, yürüyerek 30 dakika içinde sadece 2 hurma yemenin kan şekerinizi dengeleyebileceğine ve günün sonunda iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olabileceğine inanıyor .

6. Beyin sağlığınızı iyileştirebilirler.

Büyük bir sunumdan veya önemli bir sınavdan önce gergin hissediyorsanız, birkaç randevu almak açlığınızı yatıştırmanın ve sinirlerinizi sakinleştirmenin harika bir yoludur. Araştırmalar, hurma yemenin hafızanızı geliştirebileceğini ve beyin gücünüzü artırabileceğini göstermiştir .

Ek olarak Her Gün 2 Adet Hurma Vücudunuza Bunları Yapıyor | Hurmanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Başlıklı Videoyu İzliyebilirsiniz.

00:00 Hurmanın insan sağlığına faydaları nelerdir?

00:10 Hurma hangi hastalığa iyi gelir?

00:35 Hurma kalbe iyi gelir mi?

00:55 Hurmanın cilde faydaları nelerdir?

01:10 Hurma kansere iyi gelir mi?

01:30 Hurman yemek anemiye iyi gelir mi?

01:50 Hurmanın kemiklere faydaları nelerdir?

02:05 Hurma tansiyonu düşürür mü? 02:20

Hurmanın beyne faydaları nelerdir? 02:30

Hurma karaciğere iyi gelir mi? 02:40

Hurma zayıflatır mı? 02:50

Hurma kilo aldırır mı? 03:00

Hurma kilo verdirir mi? 03:20

Günde kaç tane hurma yenir?

Sık sık hurma yer misin? 

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu