Favori Tavsiyeler

LGTB nedir, LGBTİ,LBGT ve LGBTTİQ

LTBG Sapkınlığı

LGTB nedir, ne demektir ve ne anlama geliyor sorusunun cevabı merak konusu . Homoseksüellik başlığı altındaki faklı cinsel eğitimleri olan LGBTTİQ, LGBT, LGBTİ, gibi kısaltmalar ile açıklanıyor, LTBG nedir, anlamı ne demek?

Kadın ve erkeklerin cinsiyetlerinin karşı cinslere ya da kendi cinslerine karşı duygusal olarak da cinsel anlamda his beslemesi durumunun cinsel yönelim olarak tanımlandığı ifadesi adlandırılıyor . Farklı cinsel yönelimleri yorumlamak için kullanılan LGBT, LTBG ve LGBTTİQ terimlerinin ne anlama geldiği son zamanlarda oldukça merak edilmekte . alışılmışın dışında kimliği kabul etmeyi simgeleyen yağmur sonrası gökkuşağı renklerinden oluşan bir simge ile kendilerini tanımlamaya çalışan gruplar.

LTBG Ne Dedemek

LGBT ya da GLBT, 1989 ‘yıllarında LGB kısaltmasından sonrasında ortaya çıktılar ve 1979’ların ortaları ile sonlarından gay sözcüğü yerine kullanılarak LGBT topluluğunu temsil etmeye başlanıldı . Birçok aktivist, gay topluluğu kullanımının noksan bir tanımlama bulunduğunu düşünerek LGBT kelimesinin kullanımına geçti.

Bu birtakım durumlarda LGBT lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ya da travesti gibi ya da LGBTİ lezbiyen, biseksüelgay, transgender, intersex), LGBTTIQ (Lezbiyen, Gay, Travesti, Biseksüel, Transseksüel, Intersex, Queer olarak da kullanılmaktadır. 1989 ‘lardan itibaren kullanıma başlanan “LGBT”, homo hakları mücadelesinde kullanılan favori kelimeler olmaya başladı.

Eşcinsellik hareketi olarak adlandırılan LGBT , homoseksüel sözcüğünün transseksüel,travesti ve biseksüelliği kapsamıyor oluşu sebebiyle çatı kelime olmaktan çıkat-rtıldı . bu oluşum GLBTT kelimesini kullanmaya başladı fakat lezbiyenlerin toplumdayoklarmış gibi sayılıyor oluşu kaynaklı , L harfi başa alıdı ve hanımlara bir tür pozitif ayrımcılık dahil edildi . dunya geelinde birtakım örgütler bu çatı kelimeye sonradan interseksüelleri temsilen I ya da queri temsilen Q harflerini eklemek durumunda kaldılar.

Ltbg Tarihi

LGBT ve eşcinsellik dönem kayıtlarını incelediğimizde eski kaynaklarda M.Ö. 2000-3500 arasındaki döneme uzanmakta LGBT’nin tarihsel hakkında eski yazılı belgeler Mısır, Hititlere ve hititlere kadar uzanmaktadır. Bazı Mezopotamya tapınaklarında, ve yakın zamana değin Hindistan’da devam eden bir oluşumlara benzer biçimde, mukaddes fahişelerin yanı sıra kültün hizmetine verilmiş homo fahişeler bulunmaktadır. LGBT tarihinde hususi bir önemi olan iki eski Doğu halklarından Hititler ve Yahudiler tarihte yer almıştır. M.Ö. 1350’lerden kalma bir Hitit yasa derlemesinde erkekler içinde evliliğe onay veren bir madde belirlenmiştir. Eski tarihli bu yasa tarihte homos evliliğe izin tanıyan ilk yasa olmaklar beraber evlilik onayının yasalaştığı ilk kanun maddeleri olma özelliğini taşımaktadır. farklı bir örnelkte ise Yahudiler ieşcinselliğe karşı yürüttükleri önemli çabalar ve mücadeleyle tanınırlar bu osmanlı döneminde ise Osmanlı Halkası olarak Bilirnir .

LGBT VE LUT KAVMİ HİKAYE

LGBT VE LUT KAVMİ HİKAYESİ video içeriğinde bu sapkın içeriğin hikaye içeriği anlatılmaktadır.

LGTB nedir, LGBTİ,LBGT ve LGBTTİQ  Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza LGTB nedir, LGBTİ,LBGT ve LGBTTİQ  konusunda destek olabilirsiniz!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu