Favori Bilim

Kimler Uzun Yaşar

İngiltere Merkezli yapılan araştırma, 45-50 yaş aralığında bulunan yetişkinlerde Kimler Uzun yaşar sorusunun cevabını açıkladı: Doğru Beslenmek ,İyimser olmak , mutlu yaşamak , topluma yardımcı olmak ve en önemlisi hayat amacınız. ; sizlerde yukarıda sıralanan önemli başlıklara hayatınızda yer vermelisiniz bu başlıklar hayatınızda nekadar fazla ise yaşam süreni paralel olarak uzayıp veya kısalabiliyor genç yaşlarda olmanız sizin için büyük bir avantaj değişime erken başlayın, uzun yılları garantileyin.

Doğru beslnemek

yaşınız ilerledikçe kalp hastalığı, kanser gibi ciddi hastalıklara daha yatkın hale geliyoruz. uzun ve kaliteli bir hayat sürmek istiyorsanız, doğru beslenerek, spor yaparak ve yeteri kadar uyuyarak sağlığımızın güvenliğini sağlamak oldukça önemli.

Ruh sağlığı

Diğer birr araştırma sonucu ise 45 yaşın üzerindeki 30 binden fazla erişkin katıldı. Katılımcılara bir anket verildi ve ankette her beş yılda bir hayatlarında ne kadar mutlu, memnun ve iyimserlik olduklarını yazmaları istenerek verileri toplandı. Sorular arasında iştirakçilerin ne kadar toplumsal yardımcı aldıkları ve bir amaçları olup olmadığı gibi ruhsal sağlığı ölçen yönlendirmeler de vardı.

İyimser olabilmek

Bilim insanları, ruhsal sağlığı daha iyi olan birinin ne kadar yaşayabileceğini de hesapladı. 50 yaşlarındayken olumsuz duyguları, hayat amacını ya da iyimserliği üst düzeyde tutabilen insanlar, olsumsuz olan insanlara nazaran 5-10 yıl daha fazla yaşadılar.

Refah seviyeniz

Araştırma sonuçlarına göre refah seviyeniz . yaşam şartlarınız zorluklar ekonomik buhranlar aile stresi gelir dengeniz gibi bier .çok önemli alanı kapsıyor yaşam refay seviyeniz için ekonomik durumunuz ve stres durumunuz oldukça önemli .

Eğitim Seviyeniz

Eğitim seviyesi de hayat süresi üstünde oldukça etkili. eğitimsiz insanlar, daha yüksek eğitimli insanlardan daha erken ölme eğiliminde malesef hayatta daha çok mutluluğa ya da bir amacı sahiplenmek gerekiyor, daha çok toplumsal desteğe, iyimserliğe ve hayat tatminine yönelik adımlar atmanız gerekiyor.

Uzun Yaşamak İstiyorsanız Yapmanız Gereken 10 Şey

Uzun Yaşamak İstiyorsanız Yapmanız Gereken 10 Şey başlıklı vide içeriğini izliyerek konuya ilişkin araştırma sonuçlarını izleyebilirsiniz. Beklenen yaşam süresine ilişkin ülke listesini görmek için Wikipedya içeriklerine göz atabilirsinz

Çevrenizde 100 yıl ve üzeri yaşıyan birini gördünüzmü ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu