Favori Tavsiyeler

Kahve Falı Gerçek Mi ?

Kahve Falı

Kahve Üzerinden fal bakımının  Osmanlı döneminde Saraylarda ortaya çıktığı biliniyor. Türk kahvesi üzerinden fal bakmak Türk kültürüne ait bir fal çeşitlerinden birisidir favtr tarafından hazırlanan makalemizde Kahve Falı Gerçek Midir ? sorusuna cevap arıyor olacağız .

Tasseografi ( Falcılık ) Nasıl Başladı

Tasseografi Falcılık , çay yaprağı şarap tortusu veya kahve telvesinine bakarak gelecekten haber verme veya olayları tahmin etmeye çalışıp bu işlem karşılığında sizden maddi beklenti içerisinde olan kişilerin uyguladığı yöntem türleridir . Geleceği tahmine dayalı dillendirmek oldukça eski geleneklerinden biridir, bir kahve veya çay fincanından geri kalanları okuyarak gelecek hakkında yorum yapmak durumu eski dönemden , ingiliz ve asya İmparatorluğu arasındabulunan ticaret yolları aracılığı il Batı ya geldi.

Tasseografinin tam olarak kökenini tam anlamı ile yorumlamak oldukça zor , bunun üzerine detaylı bilgiler sunan ve çay yapraklarını okuma başlıklı en eski yayınlardan biri , 19. yüzyılda yazılmış, bir kitaptır bu kitap çay yapraklarının nasıl okunacağına dair bilgiler sunar. Kitap : Çay Yapraklarını Okumak

Telveyi Fincanda Bırakmak

Türk kahvesi içerken kahvenin sonunda telveyi fincanda bırakmak oldukça yaygın bir uygulama ve sadece bizlere has olması kaynaklı Türk geleneği halini almıştır . kahvenin , dibinde yer alan kalın tortu , Kahve falı bakanları yorum yapmaya çeken farklı desenler oluşturur.

Favtr.com Kahve Falı Şekilleri anlamları

İlkeler

Son Dönemlerde poüler olan Kahve falı uygulamaları kişiye özel ücretli ve ücretsiz yorumlar yapmaktalar çoğunlukla falbaktıranlar bu geleneği sürdürmek için bazı ilkelere dikkat eder bu ilkelerden .en yaygın olanı , bardağı ikiye bölmektir , böylece bardağın bir yarısı geçmiş olayları diğer yarısı ise geleceği tahmin etmek için kullanılır.

Öncelikli adımlardan biri Kahve fincanını fincanın tabağı ile kapatarak ters çevirmekten geçer. Bu anane kültür , kahve telvelerinin tabağa doğru akmasını sağlayarak değişik şekillerde ve akışkanlıkta semboller oluşturur.

KAHVE FALINA BAKMA / TELVEDEKİ ŞEKİLLERİN ANLAMLARI NEDİR

Kahve falının nasıl yorumlandığını ve şekillerin ne alma geldiğini belirten video içeriğine göz atabilirsiniz.

Kahvenin altında oluşan şekillerin herhangi bir yorumcu tarafından size aktarılmasının geleceğiniz için etkisi tabiki yok kahve şekillerini okuma sanatı eğlenceden öteye geçmez . bu konuda deneyimli kahve falı yorumcuları, kahve falı yorumlama alanında uzmanlaşmışlardır telvenizdeki birbirinen farklı işaret lerden sizi etkiliyebilecek anlamlar çıkartabilirler.

Kahve Falı Gerçek Mi ?  Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz Yan tarafta bulunan paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Kahve Falı Gerçek Mi ? konusunda destek olabilirsiniz!

2 Yorum

  1. Denizli merkezden ben Ali. selam arkadaşlar siten gerçekten hoşuma gitti, sağolun 27-10-2022 14:08:11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu