Favori Sağlık

Islak Mendil Yapımı

Islak Mendiller

Çocuklu ailelerin  daha fazla  kullandığı ıslak mendiller, Labaratuvar ortamında incelendiğinde sağlığımız için zararlı maddeleri içerebildiği gözlemlenmiştir. İhtiyaç halinde elimizi yüzümüzü silmek için kullandığımız ıslak mendiller içerisindeki  zararlı maddeler kaynaklı tehlike saçıyor.

Zaman zaman ellerimizi temizlemek, yüzümüzü silmek, kişisel eşyalarımızı temizlemek hatta çocukların  bezini değiştirirken sıklıkla kullanmak durumunda olduğumuz ıslak mendillerin verebileceği zararları bilenler, ıslak mendili kullanmaktan mümkün oldukça uzak duruyolar. Bunun nedeni ise ıslak mendillerin içeriğindeki zararmaddeler.

Islak mendili Nerelerde Kullanmak Zararlı ?

İmalat sırasında İçinde barındırdığı  kimyasal bileşenlerden dolayı ıslak mendilin zararı insanlar  için oldukça fazladır. Islak mendil kullanımında kullandığımız alanı tahriş etmekle beraber, vucudunuzda çatlak olan bölgeden  deri altına sızarak alerjik yapısı kaynaklı  rahatsızlanmanıza ortam hazırlayabilir.

Islak mendilin farklı  zararlarından birtanesi , bebeklerin altını  temizlemek için ilk baş vurulan yolllardan birtanesi  olmasıdır. Bu da oldukça yanlıştır. Nedenine gelince çok narin cilde sahip olan bebekler, ıslak mendilin zararlı kimyevi içeriğinden kaynaklı  çabuk etkilenebilirler.

Alerjik durumlar  narin ciltleri kaynaklı  çabuk etkilenebilir. Islak mendil kullanımına nazaran kaynatıp sonrasında  soğumuş suyun içine pamuğu bastırıp bebeğin altını temizlemek çocuğunuzun cilt sağlığı açısında daha uygun olacaktır . Eğer ıslak mendil kullanmak zorunda kalırsanız en önemli önceliklerinizden biri  alkol içermeyen ıslamk mendil kullanımı olmalıdır.

Islak Mendil kullanımında dikkatli olunmalı  

Islak mendil kullanımının neden olduğu  alerjik reaksiyonlar veya  tahriş bebekler veya çocuklarda çok çabuk görünebilmektedir. Oldukça narin hassas cilt yapıları kaynaklı kimyasal maddelere karşı çok daha duyarlıdır. Bu neden dolauyı  temizlik yapalım derken cilt rahatsızlıklarına da ortam oluşturmamak adına daha dikkatli olunmalıdır marka seçimi yaparken TSE onaylı ve fiyatının çok düşük olmaması önemli faktörlerden biridir.

Doğal Islak Mendil Yapımı  ?

Bu zararlı Kimyasal barındırabilen ıslak mendilleri kullanmayı istemezseniz ev ortamınızda kendi doğal sağlıklı  ıslak mendilinizi  nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Doğal Islak Mendil Yapımı Malzemeler

  • Plastik kutu 1 Adet
  • Kalın rulo kağıt havlu olabilir
  • 3/4 bardak suyu kaynamaya bırakalım daha sonrasında ılıklaşana kadar bekleteceğiz
  • 1 çorba kaşığı saf cadı fındığı özü lazım olacak aktarlardan temin edebilirsiniz.
  • 1 yemek kaşığı sade aloe vera kullanmalısınız
  • 11 – 12 damla greyfurt özü damlatılmalı
  • 1 çay kaşığı organik sıvı sabun dahil edilecek
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı veya badem yağı kullanabilirsiniz.

Evde Islak mendilin yapılışı İse

Öncelikle işlemlerimize Kağıt havlumuzu yatay  olacak şekilde ikiye bölmelisiniz . Daha sonra plastik kutunuzun içine yerleştirin. Farklı bir  kapta su, aloe vera, ve aktardan temin ettiğiniz cadı fındığı özü, ile doğal ve organik olan sabunu , greyfurt özü ve yağını 5 dk boyunca  karıştırın. ortaya çıkan karışımı kağıt havlunun üzerine dökerek  ortalama 5-10 dakika havlunun çekmesini bekleyin. Mendillerin tamamen  ıslanmış olduğundan emin olabilmek için plastik kutunun kapağını kapatıp ters çevirerek hızlıca sallayın. Bu işlem sonrasonda su damlamamalı  ev yapımı sağlıklı ıslak mendilinizi gönül rahatlığı ile  kullanabilirsiniz.

KENDİ ISLAK MENDİLİNİ KENDİN YAP! 

Yazımıza ek olarak KENDİ ISLAK MENDİLİNİ KENDİN YAP!  konulu video içeriğini izliyerek kendi ıslak mendilinizi daha uygun fiyata getirebilirsiniz.

Daha önce kendi islaak mendilinizi yapmayı Denedinizmi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu