Favori Bilim

Hz.Süleyman’ın Mührü diğer adıyla Süleyman’ın Yüzüğü

Hz.Süleyman’ın Mührü diğer adıyla Süleyman’ın Yüzüğü;

Orta Çağ Arap geleneğinde Kral Süleyman’a atfedilen, İslam ve Yahudi mistisizminde ve Batı okültizminde geliştiği mühür yüzüğüdür.  Yahudi halkının sembolü haline gelen ve Davut Yıldızı olarakta adlandırılan sırlar ile dolu bu yüzük Hakkında favtr olarak sizler için sıkılmayacağınız tarzda araştırma yaptık .

Hz.Süleyman’ın Mührü

Hz.Süleyman’ın bu yüzüğü arması olarak kullandığına inanılır. Zamanla Yahudiler, Hıristiyanlar ve Müslümanlar tarafından çeşitli nedenlerle kullanılmıştır. Ancak İsrail 1950’de bayrağına koyarak,sahiplenmeye çalıştı ve ve bu semboller yayudiliği çağrıştırmaktaydı . Yine de, onu kullananlar sadece Yahudiler değildi.

Hz.Süleyman’ın binlerce yıl önce hükümdarlık yaptığı dönemlerde yüzüğünün üzerinde bu işaretin olduğu söylenir. İslam Hz.Süleymanı sadece bir kral olarak değil, aynı zamanda Cinlere Hükm Eden bir peygamber olarak kabul ederler. Kur’an’da onunla ilgili birçok ayet vardır. Ve İslam, tüm peygamberleri, Allah’a tam bağlılığı bulunan ve insanların örnek alması gereken Nebiler olarak kabul eder. Bu yüzden yüzüğün bir peygamberle bütünleşmesi oldukça önemli kabul edilir.
Ancak Hz.Süleyman’ın Mühru Süleymanı Müslümanlar için çok özel anlamlara sahiptir. Bu sembolü ilk kullananın Hz.Adem (İlk Babamız ) olduğuna inanırlar. Cebrail ( as) tarafından bu yüzük cennetten getirilir. ve yüzüğün üzerinde bulunan yıldızın altı kenarı altı büyük peygamberi temsil etmektedir bu perygamberler ; Hz.Adem, Hz.İbrahim,Hz.Nuh , Hz.Musa, Hz.İsa ve Son Peygamber olan Hz.Muhammed (sav) temsil eder.

süleyman mührü

Mührü Süleyman Orjinal Değil

Eski kaynaklarda yüzüğün bir çok gizli özelliği olduğu ve bu özellik sayesinde Farklı varlıklara hüküm edilebildiği şeklinde bir takım rivayetler bulunur. son zamanlarda moda haline gelen kupe , yuzuk, aksesuar olarak kullanılan bu simge ticari amaçlar kullanılmaktadır. Mührü Süleyman Orjinal olmamasının nedeni yüzüğün gerçek anlamda etkiye sahip olmaması adına değiştirildiği ve içinde yer alan duaların eksik yazıldığıdır. Hz. Süleymana ait olan bu yüzüğün Kutsal ahit sandığı gibi nerede olduğu Bilinmiyor .

GÜÇ YÜZÜĞÜNÜN BÜYÜK SIRRI.

GÜÇ YÜZÜĞÜNÜN BÜYÜK SIRRI. Başlıklı video içeriğinde Yüzüğün güçlerinden tutun yüzüğün nerede olduğuana kadar birbiriden farklı gizemli konuları içermektedir.

Hz.Süleyman’ın Mührü diğer adıyla Süleyman’ın Yüzüğü  Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Hz.Süleyman’ın Mührü diğer adıyla Süleyman’ın Yüzüğü konusunda destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu