Favori Eğitim

Hipnoz Nedir – Hipnoz Nasıl Yapılır Video

Hipnoz Nedir?

Hipnoz Nedir – Hipnoz Nasıl Yapılır Başlıklı Konumuzu sizler için düzenledik . Hipnoz, insanların artan dikkat, konsantrasyon ve telkin edilebilirlik yaşadığı trans benzeri bir zihinsel durumdur. Hipnoz genellikle uykuya benzer bir durum olarak tanımlansa da, odaklanmış dikkat , yüksek telkin edilebilirlik ve canlı fanteziler durumu olarak daha iyi ifade edilir.

Hipnotik durumdaki insanlar genellikle uykulu ve biliçsizmiş gibi görünürler, ancak gerçekte, aşırı farkındalık halindedirler.

Birçok efsane ve yanlış anlama olsa da, hipnoz terapötik bir araç olarak kullanılabilecek çok gerçek bir süreçtir. Hipnozun tıbbi ve terapötik faydaları olduğu gösterilmiştir, özellikle de ağrı ve kaygıyı azaltmada. aynı zamanda hipnoz bunama etkilerinin azaltabileceğini öne sürmekte.

Favtr.comHipnoz https://tr.wikipedia.org/wiki/Hipnoz

Hipnoz Türleri

Hipnozun uygulanabileceği birkaç farklı yol vardır:

  • Güdümlü hipnoz : Bu hipnoz şekli, hipnotik bir duruma neden olmak için kaydedilmiş talimatlar ve müzik gibi araçların kullanımını içerir. Çevrimiçi siteler ve mobil uygulamalar genellikle bu hipnoz biçimini kullanır.
  • Hipnoterapi : Hipnoterapi, psikoterapide hipnozun kullanılmasıdır ve lisanslı doktorlar ve psikologlar tarafından depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) ve yeme bozuklukları gibi durumları tedavi etmek için uygulanır. 1
  • Kendi kendine hipnoz : Kendi kendine hipnoz, bir kişinin kendi kendine hipnotik bir duruma neden olduğu zaman ortaya çıkan bir süreçtir. Genellikle ağrıyı kontrol etmek veya stresi yönetmek için kendi kendine yardım aracı olarak kullanılır
Hipnoterapi 

Hipnoz Yöntemi ile İsteklerinizi Yaptırın

Hipnoz Tarihi

Hipnotik benzeri trans durumlarının kullanımı binlerce yıl öncesine dayanır, ancak hipnoz 18. yüzyılın sonlarında Franz Mesmer adlı bir doktorun çalışmasından büyümeye başladı. Mesmer’in mistik görüşleri sayesinde uygulama kötü bir başlangıç ​​yaptı, ancak ilgi sonunda daha bilimsel bir yaklaşıma kaydı.

Hipnotizma 19. yüzyılın sonlarında psikoloji alanında daha önemli hale geldi ve Jean-Martin Charcot tarafından o zamanlar histeri olarak bilinen durumu yaşayan kadınları tedavi etmek için kullanıldı . Bu çalışma Sigmund Freud’u ve psikanalizin gelişimini etkiledi . 

Daha yakın zamanlarda, hipnozun tam olarak nasıl çalıştığını açıklamak için bir dizi farklı teori ortaya çıktı. En iyi bilinen teorilerden biri, Hilgard’ın hipnozun neo-ayrışma teorisidir. 

Hilgard’a göre, hipnotik durumdaki insanlar, iki farklı zihinsel aktivite akışının olduğu bölünmüş bir bilinç yaşarlar. Bir bilinç akışı, hipnotistin telkinlerine yanıt verirken, başka bir ayrışmış akış, bilgileri hipnotize edilmiş bireyin bilinçli farkındalığının dışında işler

Canlı Yayında Hipnoz Seansı!

Hızlı Hipnoz Olmak

Hipnoz Nedir – Hipnoz Nasıl Yapılır Video Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz Yan tarafta bulunan paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Hipnoz Nedir – Hipnoz Nasıl Yapılır Video konusunu paylaşarak keyifli bir makale okumalarını sağlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu