Favori Eğitim

Facebook Hesap Silme Adımları

Facebook Hesap Silme Adımları

Facebook Hesap Silme Adımları Favtr Tarafından Hazırlanan yazımız da Facebook hesabınızı Kısa sürede silmek için neler yapmanız gerektiğinizi özetlemeye çalıştık öncelikli olarak yazımızda belirttiğimiz adımları dikkatlice uygulamanız hesap silme işlemi için yeterlidir yazımsallık harici görsel videolar ile işlemlerin nasıl yapıldığına dair fikir verici videolar da size yardımcı olacak .

Facebook günümüzdeki Popülaritesini kaybetmiş olsada en tanınmış toplumsal ağlardan bir tanesi. Facebook’un hitap etmiş olduğu kitleden değilseniz ve bu kadar tanınmış olan toplumsal mecra ile vedalaşmaya karar verdiyseniz size vereceğimiz yönergeleri izleyerek Facebook hesabınızı rahatça silebilirsiniz.

Facebook Yedek İndirme

Yedeklerinizi indirmek için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz;

Facebook hesabımıza giriş yapalım
Sağ üst köşedeki bildirim ikonunun etrafında bulunan oka tıklayın.
Açılan menüde Ayarlar Gizlilik > Ayarlar seçeneğine giriş yapalım
daha sonra sol sütünde bulunan Facebook Bilgileriniz’e tıklamanız gerekli. daya sonra oluşturulan sayfada “Bilgilerini İndir” seçeneğine basarak bilgisayarınıza facebook yedeklerinizi indirebilirsiniz. (İndirme yaparken sizlere bazı sorular sormaktadır , hangi uzantı ile indireceğiniz sorusuna HTML, medya standardını kendinize göre seçebilirsiniz.
Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra dosyanız hazırlanmaya başlayacaktır. indirme süresi verilerinizin boyutuna göre değişkenlik gösterir işlem hazır olduğunda e-posta göndermi yapılmaktadır.

Facebook yedeğini alma ve yedek indirme nasıl Gerçekleştirilir.

Facebook yedeğini alma ve yedek indirme nasıl Gerçekleştirilir ? Video içeriğine göz atmak isterseniz video altta.


Ps Hesabınız sildikten sonra yapmış olduğunuz prosedürü geri almanız olası olmayacaktır. Bu yüzden emin olmadan bu işlemleri gerçekleştirmeyin .

Facebook Hesap Silme Adımlarına Geçelim

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra .
Sağ üst köşede yer alan oka tıklayarak açılır menüyü açalım
Açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar seçeneğine giriş yapalım .
Sol menüden “Facebook Bilgileriniz” isimli bağlantıya tıklayalım
sonra “Devre Dışı Bırakma ve Silme” seçeneğine tıklamalısınız.
Bu alanda Facebook hesabınızı geçici olarak veya dönem dışı bırakmak ya da tam anlamıyla silmek içinde bir seçim sunmaktadır .
kararınıız silmekten yana ise , Hesabı Sil” devam et düğmesine tıklayın. Bu bölümde verilerinizi indirmek adına bir şans daha sunacak ilk etapta yedeklerinizi aldıysanız gerek olmadığı için silme işlemini başlatabilirsiniz.
Dondurma opsiyonu ise hesabınızı ileriyen dönemlerde yeniden kullanılabilecek şekilde dondurmanızı sağlar.

facebook hesap silme
facebook hesap silme

Facebook Nasıl Kapatılır | Hesabı Silme / Dondurma işlemleri

Facebook Nasıl Kapatılır | Hesabı Silme / Dondurma işlemleri nasıl yapılır başlıklı video içeriğinide izleme seçeneğiniz mevcuttur.

Facebook Hesap Silme Adımları Başlıklı bu yazıyı beğendiyseniz dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Böylece arkadaşlarınız da bu adımlardan haberdar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu