Favori Tavsiyeler

Diploma Gerektirmeyen İşler

Diploma Gerektirmeyen işler başlıklı yazımızda Beceri geliştirme alanındaki artan farkındalık sayesinde, dünya çapındaki firmalar artık becerilere ustalaşmış derecelerden daha çok kıymet veriyor. Sonuç olarak, sınırı olan finansal kaynaklara bir çok insan, yüzlerce uzak iş fırsatına erişim sağladı.

Eğer bu insanların arasındaysanız size bir müjdemiz var; Düzgün bir iş bulmak için üniversitede diploma almak için yıllarını harcamana gerek yok. Bu yazı üniversite mezuniyet belgesi gerektirmeyen yeteneğiniz doğrultsunda yapabileceğiniz diplomasız işleri kapsıyor.

İçerik yazarı veya metin yazarı

İçerik yazarları veya metin yazarları, işletme sahipleri, pazarlamacılar, ajanslar ve yayıncılar için ilgi çekici içerik oluşturur. Harika bir yazarlık işine girmek için üniversite diploması gerekli olmasa da, gazetecilik veya İngilizce geçmişi olanlar için iyi maaşlı bir pozisyona giden yol kolaydır. Metin yazarı veya içerik yazarı olarak başlamak için güçlü araştırma becerilerine, temel İngilizce ve gramer bilgisine, SEO anlayışına ve en son trendlere ayak uydurma arzusuna ihtiyacınız var.

Grafik Tasarımcı

Bir içerik yazarının işletmeler için yaratıcı içeriği yazılı hale getirmesi gibi, bir grafik tasarımcı da bilgiyi görsel forma sokar. Logolardan, etiketlerden ve ambalaj tasarımlarından pazarlama ve marka farkındalığı için grafiklere kadar, grafik tasarımcılar bir markanın amacını görsel olarak iletir. Bir önlisans grafik tasarım derecesi, iş bulma konusunda size bir avantaj sağlarken, birçok küçük işletme, yaratıcı bir zihne ve Illustrator ve Photoshop gibi iyi bir tasarım yazılımı bilgisine sahip olmanızı gerektirir. Basitçe söylemek gerekirse, profesyonel eğitim almamış ancak müşteri ihtiyaçlarına cevap verecek doğru becerilere sahip bireyler için büyük bir pazar var.

Yaratıcıysanız, hızlı öğreniyor ve tasarımla oynama konusunda tutkuluysanız, yazılım tasarımında uzmanlık geliştirin ve profesyonel hayatınıza bir grafik tasarımcı olarak adım atmaya hazır olacaksınız.

Sosyal medya Yöneticisi

Sosyal Medya Yöneticisi, sosyal medya hesapları için içerik üretmek, içerik planlamak, izleyicilerle iletişim kurmak, takipçi büyütmek, kampanyaları denetlemek ve marka bilinirliği için yön belirlemekten sorumludur. Basitçe söylemek gerekirse, markaların sosyal medya aracılığıyla daha fazla müşteri çekmesine yardımcı olur.

Pazarlama deneyimi size iyi maaşlı bir iş bulma konusunda bir avantaj sağlar, ancak deneyiminiz varsa, çoğu yerel şirket ve ajans bir diploma sahibi olmanızı gerektirmez. Bunlar sizi işe almak isteyen işverenler olabilir. bir sosyal medya yöneticisinin ortalama saatlik ücreti 400 Tl civarındadır ve siz bu alanda ilerledikçe bu sayı artar.

Video içerik düzenleyici

Video editörleri, kameramanlardan ham görüntüler alır, büyük bölümleri kırpar, daha küçük bölümleri birleştirir ve bir izleyicinin dikkatini çekecek yayına hazır bir video üretmek için gerektiği şekilde efektler ekler. Bir video düzenleyici olmak için iyi bir dizüstü bilgisayara ve iyi bir video düzenleme yazılımı bilgisine ihtiyacınız var.

Bu nedenle, düzenleme sırasında tutarlılığı ve akışı koruyabilirseniz ve ses ve görsel öğeleri senkronize etme konusunda bir gözünüz varsa, video düzenlemenin ödüllendirici bir kariyer olduğu kanıtlanacaktır. Video düzenleme yazılımını kullanmak, video düzenleme kurslarından biraz öğrenmenizi gerektirir ve hazırsınız.

Sanal asistan

Adından da anlaşılacağı gibi, sanal asistan, işverenlere tekrarlayan veya daha az önemli görevlerde yardımcı olan uzak bir çalışandır. E-postaları yanıtlamak, müşteri desteği sağlamak, toplantıları planlamak ve küçük idari görevleri yerine getirmek, sanal asistanın yaptıklarına örnektir. Bazı durumlarda, işvereniniz sizi tekrarlayan görevleri yerine getirmeniz için eğitebilir.

Bu nedenle sizden bir üniversite diplomasına ihtiyaçları yoktur, sadece keskin bir zihne, Excel gibi araçlarla uygulamalı deneyime ve uzun vadeli bir taahhütte bulunma isteğine ihtiyaçları vardır. Basitçe söylemek gerekirse, belirli bir beceride uzmanlığı olmayan kişiler sanal asistan olarak kariyere başlayabilirler. sanal asistanlar saatte yaklaşık 22 dolar kazanmayı bekleyebilirler. Ancak bu, yaptığınız işin niteliğine ve işvereninizin bulunduğu yere göre değişebilir.

Ses dublajı yapan sanatçılar

Çoğu durumda işveren tarafından sağlanan senaryonun sesini kaydetmek genellikle sanatçıların işidir. Senaryo ticari, eğitici, bilgilendirici ve tanıtıcı nitelikte olabileceği gibi sadece dublaj da olabilir. Daha sonra işvereniniz bunu marka bilinci oluşturma videolarına entegre edebilir veya bir ses dosyası olarak kullanabilir.

Bu rol için iyi bir aksan, harika bir ses, kaliteli bir mikrofon, bir dizüstü bilgisayar, düzenleme araçları konusunda biraz deneyim ve senaryoları akıcı ve net bir şekilde okuma becerisine ihtiyacınız var. seslendirme sanatçıları saatte ortalama 35 dolar kazanıyor.

Ses içerik kaydedici

Bir transkripsiyonist veya ses kaydedicinin işi, bir seslendirme sanatçısının yaptığının tam tersidir. Ses kaydı uzmanları senaryoları kaydederken, transkripsiyon uzmanları kayıtları yazılı forma dönüştürür. Temel olarak, duyduklarını yazmaları gerekir.

İdeal aday, iyi dinleme becerilerine sahip olacak, aksanları anlama konusunda usta olacak, mükemmel yazma hızına sahip olacak ve en önemlisi, işi zamanında yapabilecektir. Bu nedenle, herhangi bir mesleki eğitim gerekli değildir..

Veri girişi uzmanı

Bir veri girişi uzmanı, ham verileri hazırlar, bunları Microsoft Excel, Google E-Tablolar vb. gibi veri yönetim programlarında derler, doğruluğunu sağlamak için her bir bilgiyi kontrol eder ve verileri görünürlük için biçimlendirir. Veri girişi profesyonellerinin ihtiyaç duyduğu beceriler arasında iyi yazma hızı, doğruluk ve verimli bir şekilde çoklu görev yapma yeteneği bulunur. Ayrıca, profesyonel bir derece gerekli olmasa da, veri yönetimi yazılımı bilgisi, görüşmecileri işe almaları için etkilemenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

Veri girişi memuru, maaşı deneyimle birlikte artan saatte ortalama 18 $ başlangıç ​​maaşı alıyor. Veri girişi uzmanı olarak çalışmanın bir dezavantajı, günlük olarak tekrarlayan görevleri gerçekleştirmeniz ve bu da can sıkıntısına yol açmanızdır.

Uzmanlık Gerektirmeyen 5 FREELANCE İş Tavsiyesi

Uzmanlık Gerektirmeyen 5 FREELANCE İş Tavsiyesi konulu video içeriğini izliyerek farklı fikirler elde edebilirsiniz.

Sizlerde yukarıdaki başlıklardan kendinizi yeterli görüdğünüz bir alanda çalışabilirsiniz.

Favtr.com

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu