Favori Tavsiyeler

Çocuğunuzun Dayanıklı Olmasını İstiyorsanız, Bir Orkestraya , Koro veya Bandoya Katılmasını Sağlayın

Gelişim çağındaki çocuklarınızın ilerliyen yaşamlarında yaşıtlarına nazaran daha dayanıklı olmaları için favtr tarafından hazırlanan makalemizde Çocuğunuzun Dayanıklı Olması için bazı deneyimleri konu edindik ,Bir çocuğun geliştirmesi gereken en önemli niteliklerden biri dayanıklılıktır. Bu, zorlukların üstesinden gelme yetenekleri açısından oldukça önemlidir.

Esneklik bu yaşlarda her zamankinden daha önemlidir. Günümüz gençleri , COVID , eğitim ve sosyalsizlik, ev ve çalışma hayatlarındaki tüm aksaklıklar sayesinde kitlesel ölçekte sıkıntılarla karşı karşıya kaldılar.

İyi haber şu ki, dayanıklılık sadece doğuştan gelen bir şey değil. Deneyimlerimizden ve başkalarıyla etkileşimlerimizden öğrenilebilir .

Aileler, dayanıklılığı geliştirmenin bir yolunun, okul veya topluluk korosu, orkestra veya müzik grubu gibi grup müziği yapmaktan geçtiğinin farkında olmalıdır.

Müzik Grubuna Katılmak

Yapılan Araştırmlarda müzik yapmanın sadece bir enstrüman çalmayı veya şarkı söylemeyi öğrenmenin ötesinde becerileri nasıl geliştirebileceğini ortaya koydu.

  • Takım Ruhunu geliştirmek.
  • İç Motivasyonu arttırmak.
  • Güven Ortamı oluşturmak.
  • İletişimi arttırmak ve kuvvetlendirmek.
  • Ortak Hedef ile birlikte hareket etmek
  • Farklı Fikirlere saygı duymak ve bu fikirleri ortaya çıkartmak

Bulgularımız, ekip çalışması, empati ve cesaret gibi niteliklerin de – tüm dayanıklılığın bileşenleri – grup müziği yaparak nasıl geliştirilebileceğini gösteriyor.

Takım çalışması

Bir grup oyuncunun bir müzik parçası yapabilmesi için birlikte çalışması gerekir.

İnsanlar birbirlerini dinlemeli, etraflarında neler olup bittiğini anlamalı ve grubun performansına bağlı olarak bir şeyi (hızlı veya yavaş, yumuşak veya sert) nasıl çalacaklarını değiştirmeye hazır olmalıdır. Sadece kendinizin değil, diğer insanların katkılarına da değer verebilmelisiniz.

Çocuğunuzun Dayanıklı Olmasını İstiyorsanız, Bir Orkestraya , Koro veya Bandoya Katılmasını Sağlayın  Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz Yan tarafta bulunan paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza destek olabilirsiniz!

Bir Yorum

  1. Samsun merkezden ben Alya. selam arkadaşlar sayfa yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım 25-10-2022 20:00:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu