Favori Bilim

Çakra Nedemek? Çakralarımızın Anlamları Neler?

Çakralar Enerji Merkeziniz

Son Dönemlerde Giderek popüler olan Çakra; girdap, Çark gibi kelimelerin ne anlama geldiğini sizler için inceledik favtr.com Tarafından hazırlanan bu makalemizde Çakra NedemekÇakralarımızın Anlamları Neler? sorularına cevap vermeye çalışacağız millet olarak okumayı sevmedğimiz için Makalemizi görsel ve en fazla izeniye sahip Çakra Nedemek? Anlamları Neler? başlıklı videolar ile baside indirgemiş şekilde sizlere sunduk . “Çakra “Sanskritçe bir kelime kökenine sahiptir. Vücudumuzda bulunan , enerjinin bedenimiz üzerindeki, çakralar aracılığı ile ( enerji Merkezi ) , enerjiyi içimizden dışarıya, dışarıdan ise içeriye aktarım yapan sistematik çalışan noktalardır. bu Çakralar omurgamız hizasında sıralanmaktadır . tespit edilen çakra merkezlerinin sayısı yedidir. Ana çakra merkezi dışında, vücudumuzun bir çok yerinde küçük çakralar bulunmaktadır.

Çakralar önemli derecede auramızla bağlantılıdır. Auranın güçlü ve sağlıklı olması çakraların sorunsuz bir şekilde çalışmasıyla bağlantılıdır. bedenimizde yer alan Çakralar, yaşadığımız olay, duygu ve düşünce gibi bir çok duygudan etkilenir.

Kök Çakranız-Muladhara

Kırmızı renklidir . Toprak elementine bağlıdır. Kuyruk sokumu ile makat arasındaki bölgede yer alır . üreme noktasıdır. bacaklarımız,bağırsaklarımız ve en öenmlisi cinsel organınızdan sorumludur. Kabızlık, sorunları gibi rahatsızlıklarla bağlaştırılabilir. Kök çakranız tıklalı ise , kilo alma, insani ilişkilerde sorunlar, gibi durumlara rastlanır.

Sakral Çakranız – Swadhishthana 

Turuncu Renklidir. Su elementine bağlıdır. Göbeğin altı ile cinsel organı arasındadır. Cinsellik, ve idrardan sorumludur. sakral çakrasın da tıkanıklıpınız varsa; cinsel isteksizlik , bel ve idrar sorunları, doğurganlığın yetersizliği gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Çakralar Favtr.com

Göbek Çakranız -Manipura

Sarı renktedir. Atom elementine bağlıdır. Göbekten yaklaşık 2 parmak yukarıda yer aşlır . Göbek bölgenizdeki organlarla hakimdir. dalak,karaciğer, mide gibi . Manipura çakrada akışkanlık yoksa , iç organlarımızda hastalıklara rastlanılabilir..

Kalp Çakranız -Anahata

Yeşil Renklidir. Hava elementine bağlıdır. göğsümüzde, kalbe yakındır şefkat, sevgi, gibi duygularla bağlantılıdır . bronşlar, kalp,akciğerin yanı sıra göğüsten sorumludur. Kalp çakranız kapalı ise Stres , depresyon gibi ruhsal bozukluklar yaşanır.

Boğaz Çakranız -Vishuddha

Mavi renklidir . Bağlı oldupu element Efir ‘ Boğazınızda yer alır . iletişimle ilgili bir çakradır Tiroid, boğaz, diş gibi baş bölgemizde yer alan organlardan sorumludur. tıkanması halinde; iletişim sorunları , kekemelik, diş ve boğaz sorunları yaşanabilir..

Alın Çakranız -Anja

Çivit mavisidir. Üçüncü gözüzüm olarak adlandırdığımız bölgede yer alır . kaşlarımızın arasındadır yer burnunuzla bağlantılıdır. Göz, kulak, beyin bölgelerinin yanı sıra psişik durumlardan da sorumludur. tıkanması durumunda ; migren ve göz sorunları duyma güçlüğü çekilebilir.

Taç Çakranız -Sahasrara

 Mor renge sahiptir absolyut elementine bağlıdır kafanızın en tepesinde yer alır . Beyin, sinir sistemiyle bağlantılıdır . İnanç çakrası olarak adlandırılır . İlah inancı, ruhani inançlar ile ilişkilendirilir. tıkalı olnası durumunda; baş ve beyin çevresinde problemler oluşabilir

İslam Dinini Bu konu ile bağlaştırmak isterseniz LETAİFLER konusunu İnceleyebilirsiniz. https://tr.wikipedia.org/wiki/Letaif

İşte ÇAKRA Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

İşte ÇAKRA Hakkında Bilmeniz Gerekenler! Başlıklı video içeriğini İzlemenizde yarar olabilir.

Çakra Nedemek? Anlamları Neler?  Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Çakra Nedemek? Anlamları Neler? konusunda destek olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu