Favori Tavsiyeler

Burç Yalanı Ve Astrolog Sahtekarlığı

Burç Yalanı Ve Astrolog Sahtekarlığı başlıklı yazımızda Tv ekranlarında Blog köşelerinde Telefon uygulamarı üzerinden Astrolog başlığı altında yapılan sahtekarlıklara gün geçmiyorki yeni bir yöntem eklensin favtr.com olarak gereksiz gördüğümüz bu ataerkil algıdan çıkmanız için sizler için hazırladığımız makalemizi umarız keyif alarak okursunuz .

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konu ;Astroloji’nin bir Bilim dalı olmadığını ve hiç bir zaman olmayacağını bilmenizde yarar var . Astroloji’nin genel tanımı Gökyüzündeki yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlamaya ve bu etkileri göz önüne alarak geleceği önceden anlatmayı amaçlayan falcılık ( Sahtekarlık ) alanıdır. Astroloji ile ilgili diğer bir yorum ise tv ekranlarında makyajlı ve çeşitli abartı kolyeler takıp uzun ve renkli tırnakları ile, insanların yapıları ,karakteri ve kaderleri üzerinde etkilerinin var olduğu dile getirenve bu yaklaşımları konu alan, bilimsel gerçeklik ile hiç bir ilgisi olmayan sözde şartlatan bilimi

Astrolog Saçmalığının Etkileri

Eski dönemlerde insanlar çin babil ve eski mısırda, doğdukları günle insanların özelliklerinin oluştuğuna dair inançları vardır , makalemizin başında da belirttiğimiz gibi bilimsel olarak hiç bir dayanağı yoktur. Sadece sallamasyon tahminlerden ibarettir, gerceklik barındırmayan ve genelde bayanlara hitap eden falcılık şarlatanlıktır.zararı abartılmadığı sürece yoktur ama bazı insanlar hayat felsefesi haline getirecek kadar kendini kaptırmıştır, yaşamını ve aile hayatını bu şarlatanların yaptıkları açıklamalar göre şekillendiriler .
Allah C.C Nebileri olan Peygamberler bile Allah imkan tanımadığı sürece gelecek ile ilgili yorum yapmamıştır.
Neml Sr.65.Ayeti kelimesinde “Gökyüzünde ve yerde gaybı sadece Allah bilir . Onlar hangi zaman diriltileceklerinin farkında değildir.”

Çerçevesiz Gözlük Gibidir Fal ve Burçlar

Fal ve burçlar Çerçevesiz gözlük gibidir herkese uyar. farklı bir astrolog akrep burcunun 1 hafta içerisinde paraya kavuşacağını yazarken diğer astrologlar maddi sıkıntı çekeceğine , sağlık konusunda sorun yaşayacağına dair uydurma haberler üretir.
Örnek Verelim ; insanın kişilik özelliklerini, doğduktan sonra çevre faktörlerine bağlı olarak şekillenmeye başlar . farklı kültürler ve farklı coğrafyalarda birbirinden farklı insanlar doğar. Bu zamanlar diğer insanların doğdukları günden bağımsız olur . aynı burca sahip olup, birbirinden hem yapısal hem de kişilik olarak bam başka olan insanlarda vardır, burçların kendi içindeki çelişkili ifadeleride farklı bir handikap. ek olarak çin burcu ile avrupa ülkelerinin kullandığı burçlar aynı değiller. Yıldızların gök yüzündeki konumu insanları etkileyen bir olay olamaz. sski çağda yaşamış bu şarlatanlar kendilerini doğa üstü güçlere sahipmiş gibi gösterip para koparma sanatını geçmişten günümüze kadar devam ettirmektedirler.

Onları Küçük Düşürün

Evrim ağacı deneyi diyebilirim oradan okumuştum . deneyin nasıl yapıldığına gelelim Diyelim ki astroloji burçlarına göre “Akrep” burcusunuz. Astrolojiden çok iyi anladığını söyleyen ve sizi az çok tanıyan birine, bu konu açıldığında Akrep harici bir burç olduğunuzu söyleyin örnek “balık ile ilgili bilgiler vermesini isteyerek bu özelliklerin sizinle birebir uyuştuğunu belirterek, olumlu olumsuz taraflarınızıda anlatmasını sabırla bekleyin. Konuşması devam ederken , konuşmasını keserek palavra attığınızı, aslında balık burcu olmadığınızı söyleyin. Sonrası zaten kıvranmalar ile geçecektir.
Bu gruplara paranızı ve kişiliğinizi kaptırmayın. Tarot,fal ,astrolog başlıklı konular tamamen düzmece ve ticari amaçla kaz yolma tekniği olarak kullanılır.

Burç Yalanı Ve Astrolog Sahtekarlığı  Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz Yan tarafta bulunan paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza Burç Yalanı Ve Astrolog Sahtekarlığı konusunda destek olabilirsiniz!

Astroloji Saçmalığı

Astroloji Saçmalığı Başlıklı video içeriğini izleyerek konu hakkında farklı bilgiler edinebilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu