Favori Eğitim

Astral Seyahat Yöntemleri

Astral Seyahat Nedir?


Astral yolculuk kısaca, uyku gibi şuur dışı durumlarda, bilgili olarak gövde dışı yolculuk yapmak olarak tanımlanıyor. Kişi, mekandan bağımsız olarak istediği yer, kent hatta iddiaya göre değişik gezegenlere bilgili bir şekilde yolculuk yapabiliyor. Kapı, duvar, tavan gibi maddi unsurların yolculuğu engelleyememesi, basitçe istenilen yere gidebilmeye. Astral yolculuk denmektedir.

Ruhun bedenden uzaklaşarak, mekan sınır olmadan istediği yere gitmesi esnasında kişinin şuur durumu açıktır, zihni aktiftir. Böylece kişi, isteklerine göre hareket edebiliyor. Yazar, araştırmacı Susan Blackmore’un yapmış olduğu inceleme kararında astral seyahate inanan kişilerin, hipnoza daha yatkın olduğu belirleniyor. Hipnoza yatkın kişilerin belli bir şeye tam dikkat verme, rastgele bir vaka ya da durumu reel olmasa dahi yoğunlaşma oranları yüksektir. Beden dışı deneyimlere inanan kişilerin, fantaziye yatkınlık ve yaratıcı kanaat becerilerinin yüksek olduğu ya da alkol ve uyuşturucu gibi zihinsel tesirleri bulunan maddelerin tesirinde oldukları belirlenmiştir. Beden dışı deneyimlerin zihin de değil de gövde haricinde gerçekleştiğine dair hiç bir delil bulunmuyor.

Astral Seyahat ve Lusid Dream


Bazı uzmanlar astral yolculuk tecrübesi yaşadığını söyleyen kişilerin aslında lusid dream deneyimlediğini belirtiyor. Lusid dream ya da berrak rüya olarak adlandırılan durum, kişinin rüya esnasında rüyada bulunduğunu anlaması ve rüyasını istediği gibi yönlendirebilmesi olarak tanımlanıyor. Uyku ve uyanıklık arasında, bilgili ya da bilinçsiz olarak lusid dream deneyimlenebilir. Yarı uyku halinde, duyular devre dışı kalır fakat beynin belli yerleri çalışmaya devam eder. Kişinin görmüş olduğu rüyada, duyularıyla deneyimlediği şeyler aslında zihninin ürünleridir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?


Astral yolculuk yaptığını iddia eden kişiler bunu gerçekleştirmek birtakım teknikler kullandıklarını belirtiyor. Bu yöntem ve şekilleri izleyerek astral seyahatin yapılabildiği ve istenilen yere özgürce gidilebildiği aktarılıyor. Astral yolculuk deneyimine inanıp inanmamak konusu ile ilgili kararsız kaldıysanız bu teknikleri deneyerek denetim edebilirsiniz.

Belli yöntemler denenmeden ilkin uyku haline geçilecek ortamın huzurlu olması gerekiyor. Huzurlu; gerilim ve kaygıdan uzak bir ortamda huzurlu bir yatakla makul koşullar sağlanmalıdır. Biraz daha rahatlamaya ihtiyaç duyuyorsanız doğru soluk alma teknikleri deneyebilirsiniz. Hayal kurarak da rahatlayabilirsiniz. Rahatlamanın yanısıra astral seyahate hazırlık aşaması için de hayal oluşturmak ehemmiyet arz ediyor. Ruhun bedeninizden uzaklaştığını imaj ederek kendinize telkinde bulunmalısınız. bitkin ve yarı uyanık durumda olmanın astral seyahate çıkmayı zorlaştırıldığı netleşmiştir. Yarı uykulu bir şekilde kişinin uykuya kendi isteğiyle dalması istenir.

Uygun fizyolojik ve zihinsel ortam oluşturulduktan sonrasında bütün düşüncelerden uzaklaşılıp yalnızca ruhun bedenden uzaklaşmasına odaklanılır.  burada kaslarınızı gevşetin , gözler yarı kapalı hale getirilir. Bilincin yavaşça bulanıklaştığı sırada ayağa kalkmak için hareket edilir ve bu hareketlerin sonunda arkanıza dönerek bakmış olduğunuzda bedeninizi görüyorsanız etkin olduğunuz iddia ediliyor. Bu süreç esnasında endişe, korku, fizyolojik gürültülerin bu deneyimin gerçekleştirilmesini negatif yönde etkileyebileceği belirtiliyor. Eğer başarısız olunursa bu yöntemlerin baştan yeniden denenmesi öneri ediliyor

ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILIR?

En Kolay 5 Astral Seyahat Çıkış Tekniği

Yukarıda Başlıkların cevaplarını bulabileceğiniz konu ile akalı video içeriğini izliyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

https://youtu.be/KC7dWbBnjXM

Deneyimlerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu