Favori Tavsiyeler

51.Bölge Gerçekte Ney ?

51.Bölge Gerçekte Ney ? 51.Bölge: 90.000 dönümden fazla alana yayılan kısıtlı bir alanı içeren bu Nevada çöl askeri üssünde ABD Ne yapıyor ? olayın satır başında özetini geçeyim herşey tamamen reklam odak nokta olma isteği yazımızda en fazla ızlenme ozelliğine sahip video içeriklerini izleyerek aklınıza takılan soru işaretlerinin tamamını giderebilirsiniz.

İşte (muhtemelen) içeride olana ve olmayana bir bakış.

  1. Bölge: Kısaca Tarih
    Nisan 1955’te CIA memuru Richard Bissell, U-2 uçaklarını inşa etmek ve test etmek için ideal bir yer buldu : Groom Gölü yakınlarındaki güney Nevada çölü. Bissell, meslektaşlarıyla birlikte Atom Enerjisi Komisyonu’ndan (AEC) bu arsayı gayrimenkul varlıklarına eklemesini istedi ve Temmuz 1955’e kadar uçak geliştirme tüm hızıyla devam ediyor. 1958’de bu parsel kamu kullanımından kaldırıldı ve 1978’de tesisin kontrolü Hava Kuvvetleri’ne devredildi.

Resmi olarak, tesisin adı, Nellis Hava Kuvvetleri Üssü’nün himayesine giren Nevada Test ve Eğitim Aralığı’dır . Ayrıca, bölgeyi potansiyel üs personeli için daha çekici hale getirmek için kullanılan “Paradise Ranch”, “Watertown” ve “Dreamland” gibi birkaç takma ad aldı. Bu arada Alan 51 adı hükümet tarafından nadiren kullanılıyor ve muhtemelen bölgenin AEC haritalarındaki orijinal tanımından geliyor.

Sitenin ziyaret edilmesi ve görüntü alınması sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Tesis muhafızları ölümcül güç kullanma yetkisine sahiptir ve 1974’te Skylab tarafından yanlışlıkla çekilenler gibi resimler Ulusal Fotoğraf Yorumlama Merkezi tarafından incelendi, ardından Skylab’ın kontrolünden çıkarıldı ve bir devlet kasasında saklandı. Alan 51’de ve çevresinde meydana gelen, görünüşte açıklanamayan olaylarla birleştiğinde, siteye olan kamu ilgisi, her türlü mit ve efsaneyi yönlendirdi.

Uzaylılar

1989’da Robert Lazar adında bir adamın üste çalıştığını ve hem uçan daireleri hem de gerçek uzaylı cesetlerini gördüğünü iddia etmesiyle, bu dünya dışı olaylar fikri daha da güçlendi. Lazar’ın daha sonra bir sahtekar olduğu ortaya çıkarken – asla ABD ordusu için veya üste çalışmamıştı – halkın olası uzaylı görüşlerini görmezden gelmesi imkansızdı. 1994’te, Hava Kuvvetleri , 1947’de New Mexico’daki Roswell’de bulunan enkazın aslında hava balonları değil, “Mogul” kod adlı gizli bir casus projesinin parçası olduğunu kabul ettiğinde, potansiyel uzaylılarla ilgili teoriler daha da fazla zemin kazandı.

Bu şüphecilik, Temmuz 2019’da, 1,5 milyondan fazla insanın çölde buluşma sözü veren “Uzaylıları Görmek” için “Fırtına Alanı 51, Hepimizi Durduramazlar” adlı bir etkinliğe kaydolmasıyla doruğa ulaştı. ve Eylül ayında siteye girin. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, olay muazzam bir başarısızlıktı – sadece 200 kişi geldi. İki kişi tutuklandı

51.Bölgenin İçerisinde Ne Var?

Peki kapalı kapılar ardında gerçekte neler oluyor? 51.bölgenin içinde ne var? ABD askeri uzmanları, düşen uzay gemilerinde tersine mühendislik mi yapıyor ve ölen uzaylılar üzerinde otopsi mi yapıyor? Tek kelimeyle, hayır.

2013’te CIA , 1992’de yazılan, tesisin varlığını kabul eden ve onu bir U-2 test alanı olarak tanımlayan site hakkında gizliliği kaldırılmış bir rapor yayınladı . Tanımlanamayan uçan nesnelere (UFO’lar) atıfta bulunur , ancak yalnızca bunların aslında 60.000 fitte uçan U-2 uçakları olduğunu belirtmek için. Rapor ayrıca, Amerikan kamuoyunu yanlış yönlendirmek için kasıtlı bir girişimden ziyade, Soğuk Savaş sırasında Rus müdahalesini önlemenin bir yolu olarak katı gizlilik ihtiyacının altını çiziyor. Yine de, göründüğünden daha fazlası olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Örneğin, 2017’de Pentagon , “anormal havacılık tehditleri” – başka bir deyişle UFO’lar hakkında veri toplamak ve analiz etmek için 22 milyon dolarlık bir hükümet programının varlığını doğruladı .

Bir anket , Amerikalıların yüzde 54’ünün hükümetin UFO’lar hakkında halkla paylaşmadığı bir şey bildiğine inandığını buldu. Bu nedenle, uzaylılara olan hayranlığın ortadan kalkması pek olası değil, ancak 51. Bölgenin bir zamanlar uzaylı aktivistlerin inandığı dünya dışı faaliyetlerin yuvası olmaması ihtimali yüksek. Ancak ilginç bir şekilde, bu gizemi canlı tutmak aslında hükümetin çıkarına olabilir. Bazı belgeleri yayınlarken, diğer verileri gizli tutarak, UFO’ların veya uzaylıların varlığını doğrulamayarak veya reddetmeyerek, dikkatleri diğer çok gizli ulusal güvenlik projelerinden uzaklaştırmak ve kritik verileri korumak mümkündür.

Bölgeyi İncelemek

51.Bölge Gerçekte Ney ? Başlıklı yazımızı beğendiniz mi? İçeriği beğendiyseniz Yan tarafta bulunan paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza 51.Bölge Gerçekte Ney ? konusunu paylaşarak keyifli bir makale okumalarını sağlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu